אזור מרכז
למפת המסלול
למידע נוסף

 

 

 

 

יש להירשם לטיול בכתובת המייל: themilkway2012@gmail.com ולציין שם, שם משפחה, מספר משתתפים וכו'.

 

 

 

*רק במידה וירשמו 20 משפחות, הטיול ייצא לדרך. 

 

 

 

 

 

 

 

טלפון לבירורים

 

 

 

054-8840120
" "

אזור מרכז

 

 

 

נק' מפגש בשעה 09:00 ביער בן שמן 

 

 

 

נתחיל את הסיור במצפה מודיעין, סיור אל מגדל התצפית, אמפי מצפה מודיעין, פגודה והסבר על קק"ל והייעור.

 

 

 

יער בן שמן - מפעל הייעור של קק"ל שאין לו אח ורע בעולם החל בנטיעת העצים הראשונים ביער על שם הרצל ב-1908. כיום נמצא באותו מקום יער בן שמן - "היראה הירוקה" הגדולה ביותר בלב הארץ. כ-22 אלף דונמים של יערות, מסלולי הליכה ומרחבי פיקניק שמהווים את אתר הנופש העיקרי לתושבי המרכז. דרכי הנוף ביער משולטות וחושפות לאורכן נופים ואתרים בעלי חשיבות היסטורית. 

 

 

 

מצפה מודיעין - מיד בכניסה למצפה מודיעין בולט לעין מגדל התצפית שמתנשא לגובה בצורת לפיד בוער ומסמל את נס המרד החשמונאי. ממרומי המגדל נשקפת פנורמת נוף מרשימה לעבר ערי השפלה מנתניה בצפון ועד אשקלון בדרום. ניתן לראות את העיר אלעד, יער גבעת כוח, שוהם, מורדות הרי שומרון, גוש יישובי שילת, פארק קנדה ויער מודיעין. 

 

 

 

המצפה נבנה ב- 1963 ולמרגלותיו הוקם אמפיתיאטרון המשמש לעריכת כנסים והופעות שונות. במלחמת העצמאות היה במקום משלט של צה"ל בשם דיר אבו-סלאם. למרגלות המגדל משתרעת רחבת דשא גדולה ועליה נטועים עצי זית. בסמוך הוקם על ידי קק"ל חניון פיקניק עם שולחנות, שירותים ומתקני משחקים צבעוניים, מגלשה ונדנדות.  

 

   

 

 

 

משם נסיעה ליער חולדה - ביקור בבית הרצל וסיור ברכוב ביער חולדה

 

 

 

יער חולדה- בזכות מה שהחל בחולדה נולד מפעל הייעור של קק"ל והנוף הירוק נעשה מובן מאליו לכולנו עד היום.  לאחר מותו של הרצל, ב-1904 הוחלט לטעת בחולדה יער לזכרו ובמרכזו בית על שמו.  במלאת 50 למדינה הוחלט לשקם 50 אתרים היסטוריים, ובהם בית הרצל. השיקום בוצע בסיוע ידידי קק"ל בקנדה ובארה"ב ובשיתוף המועצה לשימור אתרי התיישבות ורשות הטבע והגנים, וכלל הקמת מיצגים המתארים פרקים בתולדות האתר, התקנת תצוגה וסרט חוייתי בבית הרצל ושיקום האנדרטה לזכר אפרים צ'יזיק שנפל על הגנתו במאורעות תרפ"ט. 

 

 

 

לקראת יובל ה – 50 של המדינה גובשה תוכנית לשיקום 50 אתרים היסטוריים, ובהם בית הרצל. שיקומו של הבית על ידי קרן קימת לישראל בסיוע ג'ון סירני מטורונטו קנדה והכנת התצוגה שבו בתרומת משפחת ברייאן צ'יזיקר מארה"ב נעשו בתיאום ובשיתוף עם המועצה לשימור אתרי התיישבות ורשות הטבע והגנים, והוא כולל גם הצבת מיצגים המתארים פרקים בתולדות האתר לאורך השביל המוביל את הבית. 

 

 

 

 

 

ביקור ברפת נטעים - דיר נינה - הביקור במשק כרוך בתשלום.

 

 

 

סיור בטרקטור כשעה-שעה וחצי,במשק פרדס, אורווה, פינת חי, דיר, מרכז מבקרים

 

במקום חנות גבינות

 

עלות: 20 ₪ לכל אדם

 

 

 

משם נסיעה לפארק לכיש אשדוד

 

 

 

פארק לכיש אשדוד מלווה את נחל אשדוד לאורך 2 ק"מ. קק"ל הקימה את הפארק ועיריית אשדוד היא שמתחזקת את המקום. העירייה גם הקימה את פינת החי ואת פארק אתגרים הצמוד אליו.

 

 

 

נחל לכיש - נחל לכיש מתחיל את דרכו במדרונות המערביים של הרי חברון. הערוץ המרכזי של הנחל מתפתל לאורך כ-60 ק"מ, חוצה את גבעות השפלה ומישור החוף ונשפך לים סמוך לנמל אשדוד. הנחל הוא נחל אכזב, וזורמים בו בעיקר מי שיטפונות. רק ליד השפך לים ניזון הנחל ממי תהום גבוהים. לפיכך, בשלושת הקילומטרים האחרונים שלו הנחל מלא מים כל השנה, ורוחבו מגיע בקטע זה עד כדי 15 מ' בערך.

 

 

 

בילוי בפארק לכיש - הגדה הדרומית עטורה במדשאות ובעצי דקל. המזח הקטן שבגדות הנחל מושך אליו צבּי ביצה רבים, החיים בנחל בהמוניהם. צבי הביצה באים לכאן בגלל המנהג (המגונה) של המבקרים להשליך להם אוכל.

 

 

 

חיש קל מגיעים לפינת החי של הפארק ובה בעלי חיים כגון יחמור פרסי ואייל נקוד. כדאי לשים לב לעצי השיטה המלבינה המלווים את פינת החי. עצים אלה שרדו מהסבך שהיה כאן לפנים, כדוגמת זה שנותר מעבר לפינת החי. אנשי הפארק גזמו את העצים, הסירו את הנצרים הרבים שסביבם ושילבו את עצי הבר האלה בצמחיית הפארק.

 

 

 

מעבר לפינת החי מלווה את הפארק הגדר של פארק אתגרים – פארק חווייתי לכל המשפחה שמפעילה עיריית אשדוד (הכניסה בתשלום). בפארק יש מתקנים אתגריים כגון קיר טיפוס, בצד מתקנים שמתאימים לגיל הרך, כגון מתחם מתנפחים חדשים, מסלול אופנועים מתנגשים, בריכת כדורים, קיר טיפוס לפעוטות, פינת ליטוף ובריכת שכשוך לפעוטות. הפארק מפעיל גם בריכת שחייה.

 

 

 

סיום אחה"צ בסביבות 17
 עוד מסלולים באזור המרכז
 
שלח למייל
שיתוף פייסבוק
הדפס עמוד זה
שלח למייל
איפיון תכנים וקידום: לניאדו תקשורת ויחסי ציבור   עיצוב: חברון זלצמן שביט   בניית האתר ותחזוקה: Purple Interactive   יחסי ציבור: גיא אופק תקשורת