מעז ועד היום
למפת המסלול
למידע נוסף

איש קשר:

יוסי לפר : 0575760026

 

שעות פתיחה:

ימים א-ה: 9:30 - 15:00

יום ו: 9:30 - 14:30

" "

מעז ועד היום

 

משק לפר הוקם בשנת 1946 במושבה בנימינה.

יוסי לפר, דור שלישי לחקלאים, השיק לאחרונהאת מרכז המבקרים החדש של המקום-  "מעז ועד היום".

 

משק לפר הוקם, בתחילה, לשם גידול בקר. לאחר מכן עבר הסבה  לגידול כבשים לחלב ובשנים האחרונות, עיקר הדגש הוא על גידול עיזים לחלב.

במהלך השנים, המשק התמקצע והשתפר מבחינת אמצעי הייצור שלו: מעבר מחליבה ידנית, למכון אוטומטי משוכלל, וממגל וחרמש לטרקטור ומקצרה. על כל השינויים הללו, ועל שיטות העבודה במשק, ניתן ללמוד במרכז המבקרים.

 

הלוגו של "מעז ועד היום" נוצר מתמונתו של סבא נחום נותן חלב בבקבוק לטלאים. סבא נחום הקים את המשק ביחד עם סבתא גילה ועבד בו למעלה משישים שנה, עד ימיו האחרונים.  המשק היה מפעל חיוו, והוא ראה בו את הגשמת חלום הילדות שלו, להיות רועה צאן וחקלאי על אדמת ארץ ישראל. את המורשת הזו הוא השאיר לבנו שמואליק, שהמשיך את דרכו ופיתח את המשק, ואחר כך גם לנכדיו קובי ויוסי.

 

מרכז המבקרים הוא החוליה הבאה בשרשרת. הושקעה בו מחשבה רבה ותכנון רב. במסגרת אירוע ההשקה, שנערך במקום לאחרונה,נחנךמבנה הרפת הישן, שעבר תהליך שימור. על חבילות חציר במבנה, מוקרן למבקריםסרט המציג את ההיסטוריה של המשקועוקב אחר חליבת העזים במכון החליבה ועד הגעתו למיכל החלב, משם יעבור למחלבות לייצור גבינות.

 

הסיור במשק לפר כולל ביקור במכון החליבה הממוחשב, הצצה למיכל החלב הענקי, הגמעת גדיים בבקבוק, פינת ליטוף וסדנת יצירה. הילדים והמבוגרים יוכלו להתנסות בחליבה ידנית ומי שיעז לחלוב עז, יקבל את תעודת החלבן!

 

מרכז המבקרים פתוח בימים א'-ה', 9:30-15:00. יום ו' 9:30-14:00.

הכניסה בתשלום מגיל שנתיים ומעלה. הביקור מותנה בתיאום מראש ומותאם לקבוצות.

ניתן להתאים את הפעילות לועדי עובדים, ימי כיף וגיבוש, ימי הולדת, גני ילדים,מתנ"סים, קייטנות ועוד...

 

יוסי לפר: 0575760026

leparyossi@gmail.com

חפשו אותנו בפייסבוק "מעז ועד היום"

 סיורים במחלבה
 סיורים במשקים חקלאיים
 עוד פעילויות באזור הצפון
 
שלח למייל
שיתוף פייסבוק
הדפס עמוד זה
שלח למייל
איפיון תכנים וקידום: לניאדו תקשורת ויחסי ציבור   עיצוב: חברון זלצמן שביט   בניית האתר ותחזוקה: Purple Interactive   יחסי ציבור: גיא אופק תקשורת